fbpx

Formalne aspekty wniosku o dotację dla wirtualnej asystentki i freelancera

formalne aspekty pisania wniosku o dotacje

Jakie formalne aspekty wniosku o dotację dla wirtualnej asystentki musisz spełnić, żeby twój wniosek nie został odrzucony – zastanawiasz się, co Urząd Pracy ma na myśli? Chciałbyś dowiedzieć się, jakich dokumentów naprawdę potrzebujesz, żeby wygrać konkurs o dofinansowanie na rozwój działalności gospodarczej?

Fundamenty aspektów formalnych wniosku o dofinansowanie na rozwój działalności gospodarczej

Oczywiście nie obejdzie się bez formalności, zanim napiszesz biznesplan, dobrze jest zastanowić się, jak sensownie podeprzeć fundamenty działalności, dotychczasowo zdobytym wykształceniem, dorobkiem zawodowym i odbytymi szkoleniami.

Zastanów czy wykształcenie, które zdobyłeś, przyda się w jakikolwiek sposób w usługach, które zamierzasz świadczyć. Jeżeli nie jesteś w stanie nawiązać w swoim wniosku o dofinansowanie na rozwój działalności gospodarczej do swojego wykształcenia, należy odnieść się do doświadczenia zawodowego i kursów/warsztatów, które odbyłeś do tej pory – najlepiej potwierdzającymi certyfikatami (o roli certyfikatów wspominałam też tutaj).

W tym przypadku przydadzą Ci się wszelkie dyplomy ukończenia – studiów licencjackich/magisterskich, studiów podyplomowych, szkół profilowanych, szkoleń potwierdzających umiejętności miękkie, certyfikaty z kursów językowych oraz inne, o których również wspominałam w tym artykule.

Referencje jako dowód umiejętności i doświadczenia we wniosku o dofinansowanie na rozwój działalności gospodarczej

Po drugie postaraj się zadbać o wszystkie możliwe referencje, które potwierdzają twoje kwalifikacje np. z pracy etatowej, którą wykonywałeś przed laty. Na pozytywne rozpatrzenie wniosku będzie mieć również wpływ długość doświadczenia (przedstawiona w latach. Pamiętaj, żeby referencje były opatrzone datą i danymi kontaktowymi byłego pracodawcy/zleceniodawcy.

Potwierdzenie miejsca wykonywania działalności gospodarczej jako aspekt formalny wniosku o dofinansowanie na rozwój działalności gospodarczej

Po trzecie we wniosku należy również potwierdzić stosownymi dokumentami prawo do miejsca wykonywanej działalności gospodarczej. W przypadku działalności usługowej freelancerów sprawa jest prosta – o ile zamierzamy pracować w naszym miejscu zamieszkania. W takim przypadku należy przedstawić dokument potwierdzający prawo do lokalu, czyli kopię aktu własności mieszkania, bądź umowę wynajmu z uwzględnieniem powierzchni przeznaczonej na pracę. Kilka słów o roli lokalu we wniosku o działalność gospodarczą znajdziesz tutaj.

Przedstawienie listy przyszłych klientów we wniosku o dofinansowanie na rozwój działalności gospodarczej

Kolejną bardzo ważną sprawą jest przedłożenie listów intencyjnych bądź umów przedwstępnych podpisanych z przyszłymi kontrahentami. Im więcej, tym lepiej. Postaraj się zdobyć klientów na swoje usługi, wykonując zadania np. barterowo/wolontariat. W tym przypadku należy zaznaczyć, iż starając się o dofinansowanie, nie możesz rozliczać się jako nierejestrowana działalność gospodarcza, ponieważ jest to równoznaczne ze złamaniem regulaminu – o tym również pisałam tutaj.

List intencyjny nie jest wiążący – tym łatwiej go zdobyć. Możesz nawiązywać współprace firmami, ale także z osobami prywatnymi.

Podsumowując, dołącz do wniosku o dofinansowanie na rozwój kopie wszelkich możliwych dokumentów, potwierdzających zasadność nowo powstającej działalności usługowej.

Z mojego doświadczenia wynika, że potwierdzenie kwalifikacji oraz popyt na oferowane usługi grają największą rolę w konkursie o dofinansowanie na rozwój działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.