fbpx

Analiza kosztów miesięcznych wykonywania działalności jako wirtualnej asystentka

Koszty prowadzenia działalnosci gospodarczej jako wirtualna asystenta freelancer

Wyobraź sobie, że jesteś teraz wschodzącą gwiazdą wirtualnej asysty w Polsce, ale zanim dotarłaś do miejsca w którym się znajdujesz, musiałaś przezwyciężyć mnóstwo trudności, porażek, wewnętrznej walki o każdą godzinę pracy nad własnym biznesem, gdzie najmniejszy błąd powodował, że chciałaś się poddać i zrezygnować z kolejnych prób wykonywania działalności wirtualnej asystentki.

 

Lista kosztów miesięcznych wykonywania działalności jako wirtualnej asystentka

Myślisz, że mi się udało od tak po prostu? Nie. Prócz kosztów wewnętrznych takich jak samodyscyplina, zapał i wytrwałość w dążeniu do celu, musisz zastanowić się także jakie koszty zewnętrzne czyli koszty finansowe prowadzenia biznesu wirtualnej asystentki będą nieuniknione.

We wniosku o dofinansowanie należy zawrzeć informacje na temat kosztów miesięcznych wykonywania działalności jako wirtualna asystentki. Analiza kosztów prowadzenia firmy nie jest zbyt skomplikowana, ale czy jako początkująca wirtualna asystentka zdajesz sobie sprawę jakie generujesz koszty prowadząc działalność jednoosobową?

Racjonalne podejście do sprawy pozwoli uzyskach listę wydatków, które należy dokładnie określić we wniosku o dofinansowanie na rozwój działalności gospodarczej.

 

Analiza miesięcznych kosztów miesięcznych wykonywania działalności jako wirtualna asystentka

 1. Wynajęcie lokalu – na początku dobrze jest zredukować koszty prowadzenia firmy działać z domowego biura, ale zdarza się, że nie mamy takiej możliwości – o tym zagadnieniu już kiedyś pisałam tutaj.
 2. Zużycie energii – sprawdź jak obliczyć zużycie energii na wynajmowaną powierzchnie biura.
 3. Internet – sprawdź stawki dostawców internetowych i ich możliwości.
 4. Ubezpieczenie – sprawdź składkę miesięczna/roczną ubezpieczenia dla firm.
 5. Materiały papiernicze – sprawdź ceny papieru do drukarki, tuszu do drukarki, notesów, długopisów, ołówków, pisaków itp. – dużo zależy od tego w czym będziesz się specjalizować.
 6. Licencje za programy – sprawdź ceny wszystkich programów /dostępów do niezbędnych programów w pracy, które musisz opłacać co miesiąc np. Canva Pro, Adobe Photoshop.
 7. Spotkania (kawa, herbata)
 8. Benzyna (parking)
 9. Mentoring / radca prawny / prawnik 
 10. Księgowa
 11. ZUS (możesz na początku prowadzić działalność nierejestrowana) – sprawdź jaką wartość składki, która obowiązuje w tym roku.
 12. Amortyzacja

Jeśli przyjdzie Ci do głowy jakiś dodatkowy koszt, daj znać chętnie go dopiszę do listy.

 

Podsumowanie analizy kosztów miesięcznych wykonywania działalności jako wirtualna asystentka

Bez wątpienia każdy z tych punktów jest niezmiernie ważny, płatność za tego usługi należy uiścić co najmniej raz w miesiącu, wiec warto się na to przygotować. Zrób, więc dokładną analizę kosztów miesięcznych wykonywanie działalności jako wirtualna asystentka i sprawdź dokładnie wszystkie ceny/stawki.

Konkludując, po co to robimy? Młodzi przedsiębiorcy nie zdają sobie sprawy czym różni się przychód od dochodu. Dopiero po fakcie wychodzi na jaw, że stawka za godzinę pracy pokrywa ledwie bieżące opłaty za firmę, a na życie już nic nie zostaje.

 

Jeśli masz więcej pytań, albo poszukujesz wsparcia w napisaniu wniosku o dofinansowanie do działalności gospodarczej dla wirtualnej asystentki bądź freelancera to chętnie pomogę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.