fbpx

Rola lokalu we wniosku o dofinasowanie na rozwój działalności gospodarczej

Angelika Solecka Wirtualna Asystentka Kraków Polska

Praca w domu niesie za sobą zalety i wady, ale w czasach pandemii dla większości pracowników biurowych staje się codziennością. Jeśli masz możliwość pracy zdalnej i potrafisz zorganizować sobie czas, żeby obecność domowników nie obniżała Twojej wydajności, to korzystaj z tego i ubiegaj się o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności dla wirtualnej asystentki.

 

 

Praca w domu

 

Jako początkująca wirtualna asystentka możesz poczuć się odrobinę bardziej komfortowo, nie mając na głowie obciążenia z tytułu wynajętego lokalu biurowego lub miejsca coworking’owego – w dużych miastach to spory koszt.  Rozpoczynając działalność gospodarczą, wykorzystanie przestrzeni domowej to dużo lepszy pomysł, bo generowanie niepotrzebnych kosztów jest zwyczajnie stresogenne. Prowadzenie firmy z domu niesie za sobą wiele komplikacji, pierwszą z nich jest brak mobilizacji, zwłaszcza jeśli nie mamy wielu klientów. Jak wziąć się do pracy, kiedy bieżące sprawy piętrzą się niczym piramida Cheopsa w Egipcie?

Pranie, sprzątanie, gotowanie… pełno rozpraszających bodźców, których ignorowanie stanowi nie lada wyzwanie dla młodego przedsiębiorcy. Kilka przydatnych rad jak sobie z nimi radzić znajdziesz o tutaj, u Eli Zielińskiej. 

 

Lokal użytkowy

 

W konkursie o dofinansowanie na rozwój działalności gospodarczej komisja oceniająca prace uznaje lokal mieszkalny za główne i adekwatne miejsce przystosowane do wykonywania działalności gospodarczej, jednakże nie jest ono punktowane tak wysoko, jak lokal użytkowy znajdujący się poza adresem naszego zamieszkania. Dodatkowo możesz również dostać dodatkowy punkt za udokumentowanie dodatkowego miejsca wykonywania działalności gospodarczej np. miejsca przechowywania sprzętu.

Jeśli martwisz się, że przyjmowanie klientów we własnym domu niesie za sobą pewne ryzyko, bądź po prostu stawia w niezręcznej sytuacji, to na spotkania z klientami możesz umawiać się w kawiarni lub w biurze klienta. Jednakże aktualna sytuacja epidemiologiczna nie sprzyja spotkaniom osobistym, raczej zmusza do wykorzystywania aplikacji mobilnych, ale jest za to dobrym rozwiązaniem dla introwertyków.

 

Dowód własności

 

Jeżeli zdecydujesz się na wykonywanie usług w swoim miejscu zamieszkania, jedyne co musisz zrobić to skserować akt własności np. mieszkania i dołączyć go do składanego wniosku o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej, albo zawrzeć umowę użyczenia lokalu, czyli zgodę na nieodpłatne użytkowanie lokalu przez wskazaną osobę i ustalony w umowie czas np. przez rodziców. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu współmałżonka, również musisz mieć zgodę na nieodpłatne użytkowanie lokalu.

Angelika Solecka Wirtualna Asystentka Kraków Polska

 

Każde miejsce do pracy jest dobre, ale najlepsze jest darmowe, więc nie bójmy się wykorzystywać naszej prywatnej przestrzeni do pracy. Zwłaszcza wtedy kiedy na inną nas tymczasowo nie stać. Należy także pamiętać, że niewskazanie miejsca wykonywania działalności gospodarczej będzie skutkować odrzuceniem wniosku o dofinansowanie na rozwój działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.